У будь-якій ринковій торгівлі упаковка товару є незаперечним стандартом, тим більше якщо мова про продукти харчування. Погодьтеся, якщо перед вами стоїть завдання купити що-небудь, продукти харчування або господарські товари - ви, в більшості випадків, виберете добре упакований товар. Будь-яка упаковка надає товару його товарний вигляд, захищає товар від зовнішніх забруднень, несе в собі першу ознайомчу інформацію про самий товар (виробник, склад, терміни зберігання і.т.д.)
У цій статті ми не будемо розглядати всі можливі способи і методи упаковки, а зупинимося на вакуумній упаковці продуктів харчування.
Що таке вакуумна упаковка
Напевно, багато хто з вас в повсякденному побуті часто зустрічали продукти харчування, які були упаковані в вакуумі, але не багато замислювалися як це відбувається і яка користь від даного виду упаковки. Для вакуумної упаковки використовуються вакуумні пакувальні машини і пакети для вакуумних пакувальників, сама процедура вакуумування продуктів харчування походить від декількох секунд до півтори хвилини. Устаткування для вакуумного пакування невелике і не вимагає багато місця. Сам процес вакуумної упаковки - це викачка всього повітря з пакета з вакуумованим продуктом і герметичним запаюванням шва, тобто продукт зберігається в безповітряному вакуумі.
Що дає вакуумна упаковка і які від неї переваги
Вакуумна упаковка - це збільшення терміну зберігання практично будь-яких продуктів харчування, це спосіб зберігання продукції в безповітряному просторі. Переваги вакуумної упаковки очевидні і незаперечні - це безповітряному середовищі зберігання продуктів. А як ви знаєте, в вакуумі припиняється розмноження будь-яких бактерій і вірусів, відсутність повітряної маси практично зупиняє процеси гниття і окислення. Вакуум чи не порушує структуру клітин в м'ясної і рибної продукції, а овочі і фрукти при вакуумуванні зберігають всю вологу і залишаються свіжими ще дуже довго.
Як відбувається процес вакуумування продуктів, за допомогою якого устаткування
Для початку трохи вступної теорії - обладнання для вакуумної упаковки можна розділити на дві категорії.
Перша категорія - це безкамерні пакувальники, які використовуються в основному для побутових цілей або для цехів і об'єктів торгівлі з невеликим клієнтопотік. Безкамерні пакувальники використовують гофровані пакети, а не гладкі і сам процес вакуумування продукту виходить трохи дорожче через більш високу вартість гофрованих пакетів в порівнянні з гладкими.
Друга категорія - це камерні пакувальники, які використовуються виключно в комерційних цілях, тому що вони значно дорожче безкамерних пакувальників, що робить невигідним покупку камерного пакувальника для побутових цілей. Вакуум-пакувальні машини камерного типу використовують гладкі або гофровані пакети. У безкамерні пакувальники використовують тільки гофровані пакети, а в камерних пакувальників можна використовувати і гладкі пакети, що незначно здешевлює одиницю упаковки з-за більш низької вартості гладких пакетів.
Сам процес вакуумування відбувається досить швидко і в камерних і в безкамерних пакувальників, максимальний час вакуумування залежить від продуктивності насоса в пакувальників та від обсягу самого пакета. Устаткування для вакуумного пакування займає небагато місця і не вимагає спеціальних знань і навичок. Споживання електроенергії в одній одиниці обладнання не перевищує 1 кВт, напруга 220В.
Перед вакуумированием продукції її необхідно нарізати або розділити на зручні порції, які з легкістю будуть поміщатися в пакети для вакуумних пакувальників. Після продукція поміщається в пакет і, за допомогою обладнання для вакуумної упаковки, відбувається процес створення безповітряному вакуумної середовища всередині пакету з продуктом. Після повної викачування повітряної маси з пакета відбувається герметична запаювання краю пакета. І все, продукція готова до довгострокового і безпечного зберігання, а також до приготування за допомогою технології Sous Vide, але це вже окрема тема